Legalni bukmacherzy w Polsce

Od roku 2009 w Polsce obowiązuje ustawa hazardowa, która ogranicza dostęp do naszego rynku zagranicznym bukmacherom. Firmy pragnące świadczyć tego typu usługi muszą posiadać specjalną licencję oraz spełniać szereg wymagań. Rynek legalnych zakładów bukmacherów ciągle się rozwija co przynosi liczne korzyści graczom mogącym liczyć na ciekawe promocje i bonusy. Sprawdźmy na jakich zasadach funkcjonują legalni bukmacherzy internetowi w Polsce.

Jakie wymagania muszą spełniać legalni bukmacherzy?

Zgodnie z obowiązującym prawem, firma chcąca przyjmować zakłady wzajemne w Polsce musi posiadać specjalną licencję Ministra Finansów. Aby ją otrzymać, firma musi być zarejestrowana w naszym kraju. Legalni bukmacherzy muszą spełniać wytyczne związane z odpowiedzialną i bezpieczną grą na zakładach bukmacherskich, a także odprowadzać podatki od swoich graczy. Korzystnym zjawiskiem jest to, że obecnie obserwujemy bujny rozwój na rynku legalnych bukmacherów. Nowe firmy otrzymują licencję i pragną zbudować silną pozycję. W tym celu udostępniają liczne promocje powitalne na czym korzystają gracze.

Jacy są legalni bukmacherzy w Polsce? Oto aktualna lista prezentująca wszystkich po kolei:

  • Totolotek
  • LVbet
  • Fortuna
  • STS
  • Forbet
  • Milenium
  • Etoto
  • Totalbet
  • Superbet
  • PZBuk

Podatki obowiązujące u legalnych bukmacherów

Zgodnie z obowiązującą ustawą hazardową, legalni bukmacherzy muszą odprowadzać podatki od swojej działalności. Wyróżniamy 12-procentowy podatek od każdej stawki, oraz 10-procentowy podatek od jednorazowej wygranej powyżej 2280 PLN. Bukmacherzy w Polsce mają możliwość pokrycia podatku od stawki w imieniu graczy. Z tego względu możemy liczyć na specjalne promocje okresowe, w których wniesiemy kupon za pełną stawkę bez dodatkowych kosztów.

Czy gracze są zobowiązani do samodzielnego odprowadzenia podatków oraz do uwzględniania zysków z bukmacherki w oświadczeniu podatkowym? Nie. Podatki zawsze odprowadza w naszym imieniu firma bukmacherska, dzięki czemu nas omijają formalności związane z Fiskusem.

Gdzie możemy legalnie obstawiać zakłady bukmacherskie?

Zakłady bukmacherskie przyjmują zakłady wzajemne za pośrednictwem serwisów internetowych. Strona legalnego bukmachera musi być zarejestrowana na domenie z rozszerzeniem “.pl”. Zdecydowana większość polskich firm bukmacherskich obsługuje również klientów za pośrednictwem sieci punktów naziemnych. Jeżeli zatem spotkamy na ulicy lokale z szyldem jednego z wyżej wymienionych bukmacherów, mamy pewność, że gra w tym miejscu jest całkowicie legalna.

Czy każdy bukmacher może uzyskać polską licencję?

Tak jak wspominaliśmy powyżej, licencję Ministra Finansów może uzyskać wyłącznie firma bukmacherska zarejestrowana w Polsce. W praktyce wystarczy jednak siedziba firmy w naszym kraju. To otwiera furtkę przed zagranicznymi bukmacherami, którzy chcieliby wkroczyć na nasz rynek. Największe marki na europejskim rynku takie jak Bet365 czy Bet-at-Home są oczywiście niedostępne dla użytkowników z Polski. W ostatnim czasie pojawia się coraz więcej pogłosek świadczących o kolejnych firmach ubiegających się o licencję. To zwiastuje w najbliższej przyszłości wielkie powroty znanych bukmacherów na polski rynek.

Legalni bukmacherzy za granicą?
Co z legalnością bukmacherów zza granicy, na przykład gigantów bukmacherki z Wielkiej Brytanii?

Czy gra u zagranicznych bukmacherów jest możliwa?

W 2017 roku wprowadzono nowelizację ustawy hazardowej. Dzięki niej stworzono Rejestr Stron Blokowanych. Strony internetowe świadczące usługi hazardowe bez odpowiedniej licencji zostają umieszczone w tym rejestrze. Operatorzy Internetu mają obowiązek zablokować do nich dostęp polskim użytkownikom. W praktyce jednak zagraniczne serwisy omijają rejestr stron blokowanych i wciąż przyjmują polskich graczy. Należy jednak pamiętać, że w takiej sytuacji to gracz łamie prawo. Korzystanie z usług nielegalnych serwisów bukmacherskich może nieść za sobą bardzo poważne konsekwencje prawne. Dlatego stanowczo odradzamy takie działania i polecamy korzystać jedynie z usług legalnych bukmacherów.

Co oferują swoim klientom legalni bukmacherzy?

Na wstępie warto zaznaczyć, że oferta legalnych bukmacherów prezentuje się coraz okazalej. Otrzymujemy dostęp do kilkudziesięciu dyscyplin sportowych oraz do rynków esportowych. A zatem każdy fan sportu znajdzie interesujące go wydarzenia.

Pod względem bogactwa oferty, legalni bukmacherzy internetowi w Polsce absolutnie nie odstają od zagranicznych serwisów. Ciągły rozwój branży bukmacherskiej w naszym kraju przynosi natomiast liczne korzyści dla samych typerów.

Większa konkurencja na polskim rynku sprawia, że bukmacherzy starają się przyciągnąć nowych klientów prześcigając się na korzystną ofertę powitalną. Natomiast sami gracze? Mogą skorzystać oczywiście z bonusów oferowanych przez wszystkich bukmacherów, ponieważ nie ma zakazu korzystania z kilku serwisów bukmacherskich. Oczywiście bonus otrzymany przy rejestracji musi zostać odpowiednio obrócony, aby pieniądze podlegały możliwości wypłaty.

Na obecnej sytuacji korzysta także polski sport. Ustawa hazardowa wprowadza liczne ograniczenia pod kątem tego, w jaki sposób mogą się reklamować bukmacherzy w Polsce. Obecnie nie można już używać żadnych obrazków, które kojarzyłyby bukmacherkę z atrakcyjnością fizyczną, sukcesem zawodowym czy bogactwem. A zatem najlepszą i najbezpieczniejszą formą dla polskich bukmacherów jest sponsoring klubów sportowych i wydarzeń.

Legalne zakłady bukmacherskie w Polsce – podsumowanie

Ustawa hazardowa po nowelizacjach w końcu odpowiednio reguluje rynek bukmacherski w Polsce. W związku z tym, kolejne firmy mogą się ubiegać o uzyskanie polskiej licencji. Przypomnijmy, że na ten moment możemy obstawiać zakłady bukmacherskie przez Internet w następujących serwisach: Totolotek, LVbet, Fortuna, STS, Forbet, Milenium, Etoto, Superbet, Totalbet oraz PZBuk. Niewykluczone, że w najbliższym czasie legalni bukmacherzy poszerzą się o kolejne znane marki. Tymczasem, klienci mogą korzystać z licznych promocji i bonusów powitalnych, które pozwalają na znacznie przyjemniejsze obstawianie zakładów sportowych.

Sprawdź również – https://www.facebook.com/KodBonusowy/photos/a.105132487550898/150465579684255/